Forum Forum Koła Naukowego Studentów Historii UKSW Strona Główna Forum Koła Naukowego Studentów Historii UKSW
Forum Koła
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Targi wydawców katolickich

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Koła Naukowego Studentów Historii UKSW Strona Główna -> Sekcja Historii Kościoła
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fryderyk
Student



Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 95
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: La Grande Chartreuse

PostWysłany: Nie 22:48, 23 Mar 2008    Temat postu: Targi wydawców katolickich

Ledwie trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia XIV Targów Wydawców Katolickich, które w dniach 28-30 marca odbędą się na warszawskich Stegnach. Swą ofertę zaprezentuje bez mała 90 wystawców. Wśród nich oficyny znane i zasłużone: ZNAK, Pallottinum, W drodze, Wydawnictwo WAM, Księgarnia św. Jacka, Wydawnictwo Sióstr Loretanek czy choćby Instytut Wydawniczy PAX, ale i zupełnie ‘młode’, jak Wydawnictwo Serafin z Krakowa. Nadto – podobnie jak w latach poprzednich – wystawiać się będzie Edizioni San Paolo z Włoch.

Gościem Honorowym Targów organizowanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Wydawnictwo Księży Marianów MIC będzie wydawnictwo ZORO, działające na terenie Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Powstało ono w 1994 roku, by utworzyć pomost pomiędzy tymi dwoma krajami, które doświadczyły okrutnej i bratobójczej wojny. Wojna sprawiła, że wszelkie istniejące między nimi dawne więzi społeczne i kulturalne zostały zerwane. „Ich odbudowa – jak twierdzi założyciel oficyny Zoran Filipovic – stała się więc naszym zadaniem. Publikujemy książki na tematy religijne, literaturę piękną, filozoficzną, naukową, historyczną, a także albumy i monografie, z których jesteśmy najbardziej znani. Jesteśmy też dumni – dodaje – z naszych pięciu monografii na temat Ojca Świętego Jana Pawła II, za które zdobyliśmy złote i srebrne medale międzynarodowe”.

Patronat honorowy nad XIV TWK objęli m.in. Prymas Polski – kard. Józef Glemp oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski.

Kalendarz imprez targowych, jak co roku, przedstawia się interesująco. I tak już w pierwszym dniu Targów odbędą się panele, które winny wzbudzić duże zainteresowanie. Na początek: «Kim są autorytety współczesnych Polaków?», z udziałem m.in. o. Tomasza Dostatniego OP oraz prof. Ireneusza Krzemińskiego, nieco później – równie ciekawy – «Religia na maturze». Tu swój udział zapowiedział ks. abp Kazimierz Nycz. Na koniec tego dnia Targów zapowiedziano zaś dyskusję: «Karykatura Boga. Jak wielka jest potęga i niebezpieczeństwo obrazu?». Dzień kolejny Targów rozpocznie spór o magię. Ten zresztą kontynuowany będzie w różnych formach przez pozostałą cześć dnia. Około południa przysłuchiwać się będzie można panelowi: «Księża w mediach – media o księżach». Tu swą opinią na ten temat dzielić się będzie m.in. Piotr Semka [„Rzeczpospolita”]. Nieco później przywołana zostanie debata, jaką żyją ostatnio nie tylko media. Jej istotę dobrze oddaje tytułowe pytanie ją prowokujące: «Dlaczego in vitro?». Rozważać je będą m.in.: Tomasz Rokicki, dr n. med. z Kliniki InviMed, Europejskiego Centrum Macierzyństwa, oraz ks. dr Artura Filipowicz SJ, specjalista z dziedziny biopolityki z Instytutu Politologii UKSW. Co zrozumiałe, to tylko wybrane elementy programu targowego, który jak zwykle jest o wiele bogatszy. Spośród spotkań z autorami warto już dziś zaprosić na rozmowę z Janem Grzegorczykiem, autorem bestsellerowej trylogii o księdzu Groserze.

W pierwszym dniu Targów, 28 marca, ogłoszeni zostaną laureaci Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2008. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi dzień później, czemu towarzyszyć wykonanie Credo Henriego Seroki [m.in. w wykonaniu kompozytora].

Dnia 26 marca, w środę, o godz. 11.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski [Skwer Kard. Wyszyńskiego 6] odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Zostaną wówczas ogłoszone nazwiska dziennikarzy wyróżnionych Nagrodą MAŁEGO FENIKSA 2008 za promowanie książki katolickiej w mediach.

Wszelkie informacje dotyczące XIV Targów Wydawców Katolickich dostępne są na stronie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich pod adresem: swk.pl.

Krzysztof R. Jaśkiewicz
rzecznik prasowy XIV TWK

[link widoczny dla zalogowanych]


Kto idzie? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fryderyk
Student



Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 95
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: La Grande Chartreuse

PostWysłany: Czw 12:47, 27 Mar 2008    Temat postu:

Cytat:
Fundacja św. Benedykta oraz Wydawnictwo AA Andrzej Mardyła zapraszają na debatę wokół książki Tomasza Terlikowskiego Prawo do życia – zdradzona nadzieja.

W debacie wezmą udział:
Marszałek Marek Jurek
ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier (UJ / UW)
dr Paweł Milcarek (UKSW)
oraz autor książki, dr Tomasz Terlikowski.

Książka Prawo do życia – zdradzona nadzieja ukazuje kulisy storpedowania prac nad zmianą konstytucji, celem których miało być potwierdzenie niezbywalnej godności osoby ludzkiej od momentu poczęcia.

Debata odbędzie się 29 marca 2008 r. o godz. 16:30 w Warszawie podczas Targów Książki Katolickiej w kościele NMP Matki Miłosierdzia przy ul. Św. Bonifacego 9 w sali dolnego kościoła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Koła Naukowego Studentów Historii UKSW Strona Główna -> Sekcja Historii Kościoła Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin